Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna wyprawa na Mont Blanc

Data publikacji 12.05.2014

Pięciu policjantów z Trójmiasta zamierza zdobyć Mont Blanc. Funkcjonariusze, na co dzień służąc społeczeństwu, mają też swoją pasję, którą są góry i wspinaczka. Podbijając najwyższy szczyt Alp, chcą zmierzyć się ze swoimi słabościami i promować zdrowy i aktywny tryb życia. Wyprawa ma rozpocząć się 7 czerwca br.

Policjanci organizują wyprawę alpejską, której celem jest zdobycie szczytu Mont Blanc. Biorą w niej udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz policjant z Gdyni. W wyprawie weźmie też gościnnie udział strażak z gdańskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze chcą promować miasto Gdańsk i region Kaszubski. Będzie to także doskonała okazja do popularyzacji turystyki górskiej jako formy spędzania wolnego czasu.

Podczas pobytu we Francji policjanci zamierzają spotkać się z tamtejszymi kolegami po fachu, aby porozmawiać o pracy i wymienić się doświadczeniami.

Wyruszają 7 czerwca br. Przygotowania do wyprawy trwają już od ubiegłego roku. Trenowali m.in. z kolegami z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP KMP, a swoje umiejętności mogli sprawdzić m.in. w Tatrach. Podczas wyprawy na Mont Blanc dużym wyzwaniem będzie dla nich roztopiony śnieg i błoto zalegające na szlakach.

Na stronach internetowych www.gdansk.policja.gov.pl i www.montblanc2014.pl będzie można obserwować wyprawę policjantów na szczyt Mont Blanc.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony