Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 13.05.2014

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Obaj są mieszkańcami powiatu niżańskiego. Wobec obu zastosowano środki zapobiegawcze. 23-latek ma zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. 22-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Stalowowolscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mężczyzny, który posiadał środki odurzające. W mieszkaniu 23-latka z powiatu niżańskiego policjanci zabezpieczyli ponad 23 gramy suszu oraz wagę elektroniczną. Policyjny tester potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Stalowowolska prokuratura zastosowała wobec 23-latka poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.
 
Dalsza praca śledczych w tej sprawie pozwoliła na zgromadzenie materiałów, na podstawie których zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który był również mieszkańcem powiatu niżańskiego. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 220 gramów marihuany, wagi elektroniczne, woreczki strunowe oraz 7500 złotych. Z tej ilości zabezpieczonych narkotyków można było przygotować ponad 400 porcji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
Na podstawie zgromadzonych w tej sprawie dowodów 22-latek usłyszał zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości marihuany.
 
Policjanci doprowadzili 22-letniego mężczyznę do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli, który zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi, skąd pochodziły środki odurzające. Teraz za czyny, o które są podejrzani, mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
 
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony