Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek i nielegalne papierosy

Policjanci z Lubska zatrzymali mężczyznę, który spowodował wypadek na obwodnicy tej miejscowości. W porsche cayenne, którym kierował, znajdowało się ponad 17 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 200 tys. złotych.

Policjanci z Lubska zatrzymali mieszkańca pow. krotoszyńskiego, który w sobotę (10 maja) spowodował wypadek drogowy. W samochodzie, którym się poruszał, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Lubska. Kierujący porsche nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu  seicento i uderzył w jego lewy bok. Kierujący seicento z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Jak się okazało, mężczyzna w porsche przewoził ponad 17 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Wartość kontrabandy to ponad 200 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar oraz zatrzymali 29-latka.

Mężczyzna został już przesłuchany. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz za paserstwo,  za co grozi  wysoka grzywna. W poniedziałek (12 maja) wobec  29-latka żarska prokuratura  zastosowała dozór oraz poręczenie majątkowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony