Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mieszkańcowi Opola

Data publikacji 13.05.2014

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu uratowali życie 58-latkowi, który zasłabł w centrum miasta. Podjęta przez st. sierż. Aleksandra Sobieraja i st. post. Kamila Noska natychmiastowa akcja ratunkowa przywróciła mężczyźnie czynności życiowe.

12 maja około godz. 18:15 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu skierował policyjny patrol do interwencji związanej z szarpaniną, do której miało dojść pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu we wskazane miejsce i wyjaśnianiu przez funkcjonariuszy okoliczności zdarzenia mężczyźni rozeszli się.

W pewnym momencie policjanci z patrolu zauważyli, jak jeden z uczestników nieporozumienia nagle upada na chodnik. Funkcjonariusze, widząc, że mężczyzna zasłabł, natychmiast podbiegli do niego i przystąpili do udzielania mu pomocy.

Wykonywany przez st. sierż. Aleksandra Sobieraja i st. post. Kamila Noska kilkuminutowy masaż serca doprowadził, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, do przywrócenia funkcji życiowych 58-latkowi. Po resuscytacji mężczyzna został przekazany wezwanym wcześniej służbom medycznym.

Przy akcjach ratujących życie podjęcie natychmiastowego masażu serca i wezwania specjalistycznych służ medycznych to podstawowy warunek udzielenia skutecznej pomocy. Kursy z udzielania pomocy medycznej to stały element szkolenia policjantów.    

(KWP w Opolu / mg)

 

Powrót na górę strony