Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zapobiegł przestępstwu

Data publikacji 13.05.2014

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile po służbie zapobiegł oszustwu, które na jednej z mieszkanek Piły chciały dokonać nieznane osoby. Zachowanie policjanta prawdopodobnie uchroniło kobietę od utraty kilkudziesięciu tysięcy złotych.

15 kwietnia br. w jednym z pilskich banków przebywał po służbie policjant pilskiego Wydziału Kryminalnego. W pewnym momencie zauważył przy jednym ze stanowisk bardzo zdenerwowaną starszą kobietę. Postanowił podejść i zapytać się czy coś się stało. Funkcjonariusz przedstawił się, okazał legitymację służbową i zapytał jaki jest powód takiego zachowania kobiety.
 
Oświadczyła ona, że otrzymała telefon z informacją, że jej córka jest przetrzymywana i jak nie dostarczy pieniędzy, to stanie się jej coś złego. Na pytanie policjanta, czy kobieta próbowała zadzwonić do córki odpowiedziała, że nie. Wówczas poprosił aby do niej zadzwoniła Gdy kobieta to zrobiła okazało się, że córka jest w pracy i nic złego się nie wydarzyło.
 
Kobieta, przez przybyłych na miejsce policjantów została odprowadzona do domu, gdzie przyjechała do niej córka. Zachowanie policjanta prawdopodobnie uchroniło ją od utraty kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 
Kolejny raz apelujemy o rozwagę przy kontaktach z nieznajomymi przez telefon. Kontaktujmy się natychmiast z innymi członkami rodziny, celem potwierdzenia czy coś złego się stało. Dzwońmy do osoby, która jest podawana, że potrzebuje pomocy! W takich też sytuacjach informujmy Policję pod numerem alarmowym 997!

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony