Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy pracownik gazowni okradał starsze osoby

Data publikacji 14.05.2014

Podawał się za pracownika gazowni. Wchodził do mieszkań starszych osób pod pretekstem sprawdzenia rachunków za gaz, instalacji, czy też gazomierzy. Wykorzystując nieuwagę domowników, okradał ich. Mężczyzna ustalony i zatrzymany w tej sprawie przez oleśnickich policjantów, decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, okradł w ten sposób co najmniej 20 osób na około 70 tys. złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego z oleśnickiej komendy powiatowej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na szkodę starszych osób. Sprawca podawał się za pracownika gazowni. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Oleśnicy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą, mężczyzna - podając się za pracownika gazowni - odwiedzał starsze osoby, wchodząc do ich mieszkań pod pretekstem sprawdzenia rachunków za gaz, instalacji, czy też gazomierzy. Będąc wewnątrz, odwrócał uwagę domowników i okradał ich.

Jego łupem padały głównie pieniądze, portfele oraz dokumenty. Tylko w jednym przypadku skradzione pieniądze to aż 20 tys. złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów i zebranego przez nich materiału, sprawca okradł w ten sposób co najmniej 20 osób. Wartość strat powstałych w wyniku jego przestępczej działalności szacuje się na około 70 tys. złotych. Uzyskane w ten sposób pieniądze mężczyzna przeznaczał na… automaty do gier.

Teraz, za kradzieże, zatrzymany odpowie przed sądem. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Na wniosek prokuratury podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym to, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych kradzieży.

Policjanci z Oleśnicy proszą o kontakt jeszcze inne osoby, które być może w podobnych okolicznościach zostały okradzione przez zatrzymanego mężczyznę. Ewentualni pokrzywdzeni powinni kontaktować się w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy (tel. 071 397 62 00).

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony