Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie gościł motocyklistów z klubu Knights Riders Chapter

Data publikacji 14.05.2014

Nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zaprosił na spotkanie członków klubu motocyklowego Knights Riders Chapter. To m.in. policjanci, lekarz i mechanik, których łączy jedna pasja do motocykli. Jest to, jak powiedzieli, nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale także styl życia. Powodem wizyty tej grupy u szefa warmińsko-mazurskich policjantów były podziękowania dla nich za włączenie się w działania profilaktyczne, które mają poprawić bezpieczeństwo motocyklistów, a w konsekwencji i innych użytkowników warmińsko-mazurskich dróg. Spotkanie było owocne, bo po podsumowaniu jednej akcji, pojawiły się pomysły na kolejne wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa.

Pomysł spotkania narodził się po tym, jak motocykliści – policjanci, lekarz, mechanik, zrzeszeni w klubie Knights Riders Chapter aktywnie włączyli się w działania, które mają skutkować poprawą drogowego bezpieczeństwa. Wczoraj, na co dzień między innymi policjanci, przyjęli zaproszenie nadinsp. Józefa Gdańskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Ubrani w  „mundury klubowe”- czarne koszule, kamizelki skórzane z emblematami klubu, opowiedzieli o swojej pasji. W miłej atmosferze wymieniano się doświadczeniami, rozmawiano o bezpieczeństwie na drogach regionu, o tym jakie są główne grzechy kierowców wobec motocyklistów, jak można poprawić relacje między motocyklistami a kierowcami.

Nadinsp. Józef Gdański podsumowując zaangażowanie Knights Riders Chapter w kwietniową akcję profilaktyczną wręczył swoim gościom listy z podziękowaniami. Motocykliści natomiast zapewnili swoją gotowość w kolejnych działaniach, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach regionu.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony