Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chuligani rozliczeni

Data publikacji 14.05.2014

Zamaskowani kominiarkami, szalikami i kapturami myśleli, że pozostaną anonimowi i bezkarni. Srogo się jednak pomylili. Bielscy policjanci zatrzymali 14 sprawców niedzielnej burdy na stadionie w Hecznarowicach. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Zaledwie dwie doby potrzebowali śledczy na ustalenie i zatrzymanie chuliganów, którzy pobili kibiców na stadionie w Hecznarowicach, w czasie meczu bielskiej B klasy pomiędzy drużynami LKS Hecznarowice i KS Bystra. Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat, mieszkańcy powiatu bielskiego. Wszyscy byli zaskoczeni tak szybkim działaniem stróżów prawa. Nie spodziewali się, że kiedykolwiek zostaną zatrzymani. Z ustaleń wynika, że nie są oni kibicami drużyn, które brały udział w rozgrywkach. Nie byli też wcześniej karani. W czasie towarzyskiego spotkania umówili się, że zrobią „zadymę” podczas niedzielnego meczu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za udział w zbiegowisku, w czasie którego dopuścili się gwałtownego zamachu na inne osoby, grozi im do 3 lat za kratami. Prokurator zastosował już wobec nich dozory policyjne, połączone z zakazem przebywania w miejscach, gdzie odbywają się mecze piłkarskie w ramach wszystkich klas podokręgu PZPN Bielsko-Biała.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony