Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego rozboju w rękach Policji

Data publikacji 14.05.2014

W wyniku wspólnej pracy lubelskich i hrubieszowskich kryminalnych zatrzymani zostali dwaj obywatele Ukrainy, którzy dokonali brutalnego rozboju 63-letnim mężczyźnie i jego 60-letniej żonie. Zamaskowani sprawcy weszli do ich domu, a następnie używając przemocy skradli z mieszkania pieniądze i biżuterię.

W wyniku wspólnej pracy lubelskich i hrubieszowskich kryminalnych ustalono i zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy w kwietniu ubiegłego roku dokonali rozboju na 63-letnim mężczyźnie i jego 60-letniej żonie z terenu gminy Horodło.

Jak ustalono, zamaskowani sprawcy weszli do ich domu, a następnie używając przemocy skradli z mieszkania 4 tys. zł oraz biżuterię i dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. Napastnicy zadawali mężczyźnie ciosy pięściami po całym ciele, a następnie uderzając kobietę w twarz kazali jej położyć się na podłodze i krępując jej ręce sznurkiem splądrowali wszystkie pomieszczenia domu.

Dwaj zatrzymani to 30 i 34–letni obywatele Ukrainy. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony