Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów

Data publikacji 15.05.2014

Na terenie Szwecji został zatrzymany Michał Ś. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi, m. in. za rozboje, fałszerstwa i handel narkotykami. Od 2009 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

32-latek był poszukiwany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Pierwszy list gończy jaki został za nim wydany dotyczył rozboju, którego Michał Ś. dopuścił się na dwóch osobach. Mężczyzna włamał się wówczas do ich domu, groził im, a także brutalnie pobił. Wcześniej do tej sprawy policjanci zatrzymali jego kompana Roberta R. – mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności.

Michał Ś. miał na swoim koncie też inne rozboje. Wielokrotnie dopuszczał się również kradzieży samochodów, a także fałszowania dokumentów. Na mocy jednego z listów gończych, był poszukiwany za handel narkotykami - był członkiem grupy przestępczej zajmującej się tym właśnie procederem.  

32-latek był poszukiwany od 2009 roku. W tym czasie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości zmieniające miejsce pobytu – najpierw przebywał w Szwecji, później w Anglii, a następnie znów wrócił do Szwecji, gdzie został zatrzymany przez tamtejszą policję. Aby nie dać się złapać, Michał Ś. posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej KGP, policjantów Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policji szwedzkiej w ramach Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych. Aktualnie Michał Ś. przebywa jeszcze w Szwecji, gdzie oczekuje na ekstradycję do Polski. Za czyny, których się dopuścił grozi mu nawet 12 lat pobawienia wolności.

BSK KGP / pt

 

Powrót na górę strony