Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował tonącego

Data publikacji 14.05.2014

Policjant z Komisariatu Policji w Kleczewie, będąc poza służbą, uratował tonącego w stawie 79-letniego mieszkańca Konina. Uratowany mężczyzna skierował do Komendanta Miejskiego Policji w Koninie specjalne podziękowanie wyróżniające bohaterską postawę policjanta.

28 kwietnia br. starszy mężczyzna przechadzał się po swojej działce w gminie Golina. W pewnym momencie zasłabł, stracił równowagę i wpadł do stawu, nad którego brzegiem akurat przechodził. Woda była na tyle głęboka, że walka o przeżycie zaczęła przybierać niebezpieczny obrót. Mężczyzna zaczął głośno wzywać pomocy.

Jego wołanie o pomoc usłyszał młody policjant, który wypoczywał na sąsiedniej działce. Natychmiast pospieszył z pomocą 79-letniemu mężczyźnie. Najpierw podał mu gałąź, a kiedy ten był dostatecznie blisko z pomocą swojej szwagierki wyciągnęli mężczyznę na brzeg.

Mieszkaniec Konina podziękował za uratowanie życia, ale kilka dni później stwierdził, że taka bohaterska postawa policjanta zasługuje na wyróżnienie i skierował do Komendanta Miejskiego Policji w Koninie specjalne podziękowanie.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony