Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane po brutalnym rozboju

Data publikacji 14.05.2014

Policjanci z Otwocka zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie rozboju. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy, wśród których była kobieta, zachowywali się wyjątkowo brutalnie, zrywali swoim ofiarom ubrania, bili je, kopali i grozili nożem. Poszkodowani w wyniku odniesionych obrażeń trafili do szpitala. Wobec trzech zatrzymanych osób został złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Przed dwoma dniami po 21.00 w Otwocku doszło do rozboju. Wracająca do domu para znajomych została brutalnie napadnięta przez grupę kilku osób. Pierwsze ciosy w twarz otrzymał mężczyzna. Kiedy jego towarzyszka zaczęła głośno krzyczeć, została kilkakrotnie pięścią uderzona w twarz. Gdy się przewróciła, zaczęto z niej zrywać ubranie - rozerwano jej bluzę i próbowano ściągnąć spodnie. Widząc to, jej partner próbował ją bronić, lecz to tylko rozsierdziło atakujących, którzy z jeszcze większą siłą zaczęli go bić i kopać, a także grozić nożem. Sprawcy swoim ofiarom przeszukali kieszenie i skradli 700 złotych.

Poszkodowani wykorzystali chwilę ich nieuwagi i zdołali uciec. Natychmiast o zdarzeniu powiadomiono oficera dyżurnego komendy w Otwocku. Poszkodowani z licznymi obrażeniami, w tym złamaniami szczęki i złamaniem dna oka, trafili do szpitala w Warszawie.

Działania przeprowadzone przez dwie załogi funkcjonariuszy z wydziału prewencji doprowadziły, już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia, do zatrzymania trzech osób podejrzewanych o dokonanie napadu rabunkowego z użyciem noża.

Są oni w wieku od 20 do 31 lat, wśród zatrzymanych jest także kobieta. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Dziś zostaną oni doprowadzeni przed oblicze sądu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony