Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy wiozącego rodzinę

Data publikacji 14.05.2014

Szybka reakcja policjantów z ruchu drogowego doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna szarżował na krajowej 6 stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 39- latek w samochodzie wiózł konkubinę oraz dwoje dzieci. Teraz najbliższy czas spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano po godzinie 10.00 na drodze krajowej nr 6 na obwodnicy Nowogardu. Policjanci z Goleniowa, którzy dokonywali pomiaru prędkości zauważyli jadący samochód marki Volvo, którego kierujący wykonwyał niebezpieczne manewry i znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazał się nim 39 -letni Polak posiadający obywatelstwo szwedzkie. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochodem razem z nim podróżowała nietrzeźwa obywatelka Szwecji - kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz dwoje dzieci w wieku 11 i 13 lat.

Jak ustalili policjanci, para płynęła ze Szwecji promem, na którym spożywała alkohol. Kobieta i mężczyzna jadący w kierunku Gdańska, spożywali alkohol także podczas podróży samochodem. Policjanci ustalili również kierowców, którzy widzieli niebezpieczne manewry kierującego volo. Pijany kierowca wyprzedzał „na trzeciego”, zjeżdżał na pobocze i przekraczał dozwoloną prędkość.

39-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Decyzją sądu mężczyzna najbliższy czas spędzi w areszcie. Jego konkubina, która podczas wykonywanych czynności przez policjantów zachowywała się agresywnie, arogancko, wyzywała i szarpała interweniujących mundurowych, odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Kobieta usłyszała już zarzuty, ale ze względu na ciążę nie została zatrzymana. Dzieci trafiły pod opiekę swojego ojca.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony