Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sekretarka z Komisariatu Policji w Lubawie zareagowała, widząc podejrzanego o kradzież roweru

Data publikacji 14.05.2014

Sekretarka z Komisariatu Policji w Lubawie zareagowała, widząc znanego jej Jana B. jadącego najprawdopodobniej skradzionym jednośladem. Kobieta wiedziała, że mężczyzna był wielokrotnie karany za kradzieże, a rower, którym jechał, z opisu przypominał ten, który został skradziony kilka dni temu w Lubawie. 56-latek już usłyszał zarzut kradzieży.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży roweru w jednym z budynków w Lubawie. Wczoraj sekretarka Komisariatu Policji w Lubawie, wracając z poczty, spotkała jadącego rowerem znanego jej Jana B. Kobieta wiedziała,  że mężczyzna był wielokrotnie karany za kradzieże, a jednoślad, którym jechał,  z opisu przypominał ten, który został skradziony kilka dni temu w Lubawie. 56-latek w rozmowie z kobietą twierdził, że rower należy do niego.

Sekretarka o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę. Jan B. usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz mieszkańcowi Lubawy  za kradzież grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, bądź grzywny. Mężczyzna ze swojego zachowania po raz kolejny będzie tłumaczył się przed sądem.

Katarzyna Rutkowska w sekretariacie Komisariatu Policji w Lubawie pracuje od 14 lat, chociaż z zawodu jest pielęgniarką. Pani Katarzyna nie po raz pierwszy zatrzymała podejrzanego o kradzież. Kilka lat temu na gorącym uczynku ujęła sprawcę kradzieży portfela w jednym z lubawskich sklepów oraz zatrzymała kobietę, która okradała mieszkania i klatki schodowe.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony