Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 130 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 14.05.2014

Ponad 130 kilograma "lewego" tytoniu zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do sprawy zatrzymali dwóch bydgoszczan. Za naruszenie przepisów z kodeksu karno-skarbowego może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie nielegalnego tytoniu. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (13.05.2014) na jednej z posesji przy ulicy Wyzwolenia. Wówczas kryminalni na podstawie zgromadzonych informacji weszli na teren jednego z budynków mieszkalnych. Tam zauważyli mężczyznę, który wnosił do pomieszczenia gospodarczego foliowy worek.

Funkcjonariusze udali się za nim - w pomieszczeniu ujawnili siedem worków z tytoniem. Część "towaru" została już popakowana w worki strunowe po pół kilograma. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 130 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy został zatrzymany 70- i 43-latek. Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut związany z naruszeniem przepisu z kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzn naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 93 tysięcy złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony