Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za udział w śmiertelnej bójce pseudokibiców

Data publikacji 14.05.2014

Policjanci zatrzymali pseudokibica do sprawy zabójstwa z grudnia ubiegłego roku w Nowej Hucie. Wówczas to na osiedlu Mistrzejowice Nowe doszło do bójki, w której obrażenia odniosło dwóch młodych mężczyzn - w przypadku jednego z nich okazały się one śmiertelne. Uczestnicy bójki mieli z sobą maczety i noże.

Zatrzymanie to efekt żmudnych ustaleń prowadzonych przez pracujących nad sprawą policjantów wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz prokuratorów nadzorujących śledztwo.

W wyniku ustaleń zatrzymany został 20-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Podczas przeszukań prowadzonych w miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli znaczne ilości narkotyków (marihuany), zabezpieczyli pieniądze mogące pochodzić z narkotykowych transakcji oraz niebezpieczne narzędzia (noże, maczety, siekiery).

Dzisiaj zatrzymany mężczyzna zostanie przesłuchany, prokurator zdecyduje o tym, jakie zarzuty zostaną mu postawione w związku ze zdarzeniem z ubiegłego roku oraz obecnie przeprowadzonymi czynnościami procesowymi. 

Czynności, które obecnie przeprowadzono, jak również te, które wykonywano od dnia zdarzenia, pozwoliły na wskazanie osób, które brały udział w tej bójce, a które należą do pseudokibiców klubu Wisły Kraków i Cracovii.

(KWP w Krakowie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony