Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o napad na firmę

Data publikacji 14.05.2014

Zaledwie 30 minut po napadzie na jedną z firm policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Mieszkańcy Świecia trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem środka obezwładniającego grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po 11:00 dyżurny Policji został powiadomiony o napadzie na jedną z firm w podbydgoskiej Brzozie. Natychmiast na miejsce skierowano najbliższy patrol. Jak się okazało, do pomieszczeń firmy weszło dwóch napastników. Sprawcy zaatakowali pracownika gazem i pobili mężczyznę żądając pieniędzy. Ponieważ pokrzywdzony zaczął się bronić, napastnicy uciekli. Mężczyźni wsiedli do zaparkowanego przed  budynkiem audi, gdzie czekał na nich wspólnik i odjechali. Informacja o sprawcach trafiła do pozostałych patroli.

Przed 12:00 funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji zauważyli w Osielsku poszukiwany samochód jadący w kierunku Świecia. Policjanci zatrzymali pojazd i jadących nim trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 38 lat. W trakcie przeszukania auta mundurowi znaleźli m.in. kominiarkę, kastet, ochraniacz na szczękę, gaz pieprzowy oraz szablony do graffiti ze znakiem jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.  Dodatkowo 23-latek posiadał przy sobie woreczek z suszem roślinnym.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonych dowodów kryminalni przedstawili podejrzanym zarzut usiłowania rozboju z użyciem środka obezwładniającego. Za to przestępstwo grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-letni mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony