Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kontrabandą

Data publikacji 14.05.2014

Łowiccy policjanci zatrzymali 9 osób podejrzewanych o paserstwo znacznej ilości wyrobów akcyzowych. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa przekroczyła 2 mln zł. Zatrzymania były możliwe dzięki współpracy kryminalnych z Łowicza, funkcjonariuszy łódzkiej komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej w Skierniewicach, komendy powiatowej w Zgierzu oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Łodzi.

W trakcie realizacji sprawdzono 26 wytypowanych miejsc na terenie Łowicza i powiatów ościennych. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli 13 tysięcy paczek papierosów różnych marek, 27 kg tytoniu oraz 300 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 9 mieszkańców województwa łódzkiego w wieku od 22 do 59 lat.

Ustalono, że proceder trwał od 2010 do 2013 roku. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości wyrobów akcyzowych, czym uszczuplili Skarb Państwa na  kwotę około 2 mln 150 tys. zł. z tytułu nieodprowadzonego podatku. W stosunku do ośmiu z nich prokurator zastosował dozory oraz zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały również pieniądze w polskiej i obcej walucie oraz trzy samochody o łącznej wartości 120 tys. zł.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony