Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki warte prawie 120 tys. złotych - zostali zatrzymani

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z puławskimi kryminalnymi oraz funkcjonariuszami Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Do dynamicznego zatrzymania doszło na drodze w powiecie wieluńskim. Policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany oraz 44 gramy kokainy. Szacowna wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 120 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Poniedziałkowe zatrzymania to kolejna realizacja policjantów Centralnego Biura Śledczego oraz KPP w Puławach. Już w lutym tego roku zatrzymano trzech mieszkańców Puław, którzy posiadali blisko kilogram narkotyków. Tym razem wspólnie z Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy Warszawy zostali zaskoczeni, kiedy podróżowali samochodem. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu wieluńskiego. Nie stawiali oporu.

Podczas przeszukania 29- i 33-latka oraz samochodu policjanci odnaleźli  44 gramy kokainy oraz dwa woreczki strunowe z marihuaną.  Następnie policjanci przeszukali pomieszczenia w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych. W pomieszczeniach gospodarczych bloku mieszkalnego, do których miał dostęp jeden z mężczyzn, policjanci odnaleźli  kolejne paczki  z marihuaną. Łącznie zabezpieczono prawie 3 kg marihuany.  Szacowana wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 120 tys. złotych.

Obaj mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnego aresztu.  Na poczet kar policjanci zabezpieczyli samochód marki "Peugeot"  o wartości około 20 tys. złotych i ponad 20 tys. złotych w gotówce. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach.

Za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Lublinie / mg)                                           

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 20.94 MB)

Powrót na górę strony