Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali z pożaru mężczyznę

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci oraz strażnicy miejscy uratowali 69-letniego bezdomnego z płonącego budynku. Ponieważ nie można go było dobudzić, został przez funkcjonariuszy wyniesiony na zewnątrz. Drugiego z mężczyzn nie udało już się uratować.

We wtorek (13.05.), około godz. 20:30, patrolujący rejon ul. Rakowickiej policjanci oddziału prewencji zauważyli  dym oraz ogień wydobywający się z jednego z budynków przy tej ulicy.  Na miejscu, jak się okazało, była już straż miejska. Ponieważ istniało podejrzenie, że w płonącym budynku może ktoś przebywać, policjanci wraz ze strażnikami  miejskimi  bezzwłocznie przystąpili  do jego przeszukania. W  jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli  śpiącego na podłodze mężczyznę, jak się później okazało 68-letniego bezdomnego. Ponieważ nie można  go dobudzić, został wyniesiony  razem z kocem którym był okryty. W pewnym momencie  temperatura oraz zadymienie wewnątrz uniemożliwiało dalsze działanie.

Po zakończeniu akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń ujawniono zwłoki mężczyzny - ich stan uniemożliwiał identyfikację. Policjanci ustalili świadka, który zeznał, że w czasie pożaru z wnętrza budynku wyszedł jeszcze jeden mężczyzna i szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. Na podstawie rysopisu szybko zidentyfikowano tego człowieka, którym okazał się 62-letni również bezdomny. Oświadczył ze był tam ze swoim kolegą. Gdy wybuchł pożar, po prostu wyszedł, bo nie mógł dobudzić kolegi.

Zwłoki znalezionego w pogorzelisku zostaną przekazane na sekcję zwłok, natomiast 62-latek został zatrzymany. Najprawdopodobniej  usłyszy zarzut nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednio utrata życia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony