Policjantka z Lublina kolejny raz pokazała, że należy do światowej czołówki Taekwon - Do ITF

Data publikacji 15.05.2014

Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny pokazała, że należy do światowej czołówki Taekwon - Do ITF. Podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów, które odbyły się w miejscowości Riccione we Włoszech dwukrotnie stawała na podium. W konkurencji indywidualnej zdobyła dwa srebrne medale. Jako drużyna polska reprezentacja zdobyła złoto i srebro. Sierż. Ilona Działa jest kapitanem „Złotej Drużyn” od 2009 roku.

Sierż. Ilona Działa z IV Komisariatu Policji w Lublinie po raz kolejny pokazała, że należy do światowej czołówki Taekwon - Do ITF. Policjantka reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF, które odbyły się miejscowości Riccione we Włoszech. W zawodach rywalizowało 560 zawodników z 29 państw.

Policjantka z Lublina reprezentowała barwy narodowe zarówno w konkurencjach indywidulanych, jak i drużynowych. W konkurencjach indywidualnych Ilona  dwukrotnie stawała na podium mistrzostw. Srebrny medal wywalczyła w walkach w kat. -56 kg oraz srebrny medal w układach  formalnych II Dan.

W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach oraz srebrny medal w układach. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorki – zostali najlepszymi drużynami mistrzostw. Polska została wybrana najlepszym państwem w kategorii seniorów i juniorów.

Przed sierż. Iloną Działa jeszcze ostatni start w pierwszej części sezonu. Już za kilka tygodni tj. 6 – 8 czerwca 2014 roku, odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Częstochowie, na których będzie broniła tytułu mistrzyni Polski w walkach w kat. -56 kg oraz mistrzyni Polski w układach formalnych II Dan.