Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w Markach

Data publikacji 15.05.2014

Kontrola i legitymowanie przez funkcjonariuszy z komisariatu w Markach zakończyła się dla 29-latka zatrzymaniem i doprowadzeniem do zakładu karnego zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie. Jakub J. od kwietnia 2014 r. poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami, jakich dopuścił się w 2012 r. na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze prewencji z komisariatu w Markach, wykonując czynności służbowe, postanowili wylegitymować i dokonać kontroli mężczyzny, który według nich zachowywał się podejrzanie. Sprawdzenie danych osobowych w policyjnym systemie wykazało, że 29-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego w połowie kwietnia 2014 r. przez prokuraturę w Niemczech za czyny, jakich dopuścił się na terenie tego kraju w 2012 r. Mężczyzna podejrzewany jest m.in. o kradzieże pieniędzy, przywłaszczenie roweru, rozbój oraz przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Funkcjonariusze przekazane przez prokuraturę z Niemiec materiały dostarczyli do Sądu Okręgowego w Warszawie, który postanowił zastosować wobec Jakuba J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni. Zgodnie z tym postanowieniem 29-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dni, które pozwolą śledczym na wykonanie z jego udziałem niezbędnych czynności procesowych.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony