Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież w Wólce Kossowskiej

Data publikacji 15.05.2014

Prawie 4,5 tysiąca sztuk odzieży o wartości ponad 700 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież była oznaczona zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk na bazarze nocnym i w halach magazynowych. Na dwóch z nich znaleźli szeroki asortyment odzieży. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Ubrania były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli prawie 4,5 tysiąca sztuk odzieży znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 700 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Indii oraz 42-letniego obywatela Turcji. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony