Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali ajenta i pracownika skupu złomu

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu na ajenta i pracownika jednego z punktów skupu złomu w Lublinie. Nietrzeźwi napastnicy zaatakowali mężczyzn. Jednego z nich uderzyli młotkiem w głowę, a drugiego pobili. Później uciekli, kradnąc 1500 zł. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina. Wczoraj podejrzani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w południe do jednego z punktów skupu złomu na Czechowie weszli nietrzeźwi mężczyźni. Napastnicy zaatakowali ajenta skupu i jednego z pracowników. Uzbrojeni w młotek obezwładnili jednego z mężczyzn, zadając mu ciosy w głowę, drugiego pobili. Później skradli z zaplecza pieniądze i z łupem zbiegli.  

Poszukiwaniem sprawców zajęli się policjanci z „piątki”. Do działań zaangażowano także przewodnika z psem służbowym. Podczas przeszukania okolicy zatrzymano pierwszego ze sprawców - 21-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Po kilu godzinach wpadł kolejny z napastników - 23-letni Adrian C. On również znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 1,2 promila alkoholu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, w poniedziałek mężczyźni dwukrotnie byli w punkcie skupu złomu. Za pierwszym razem przynieśli do sprzedaży złom.  Po pewnym czasie wrócili, tym razem w celach rabunkowych.  Zatrzymani w przeszłości notowani byli za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj podejrzani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszeli zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Za to przestępstwo grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.  Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony