Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walczyli o prymat najlepszego

Data publikacji 15.05.2014

15 policjantów ruchu drogowego, którzy okazali się bezkonkurencyjni w swoich jednostkach, zmagało się w środę /14 maja/ o prymat najlepszego w województwie. Dwóch najwyżej sklasyfikowanych, reprezentować będzie garnizon lubuski w zmaganiach krajowych, które pod koniec czerwca rozegrane zostaną w Gdańsku.

Tegoroczne zmagania o prymat najlepszego policjanta ruchu drogowego odbyły się w Zielonej Górze w środę /14 maja/. Wyłonienie spośród 15 mundurowych reprezentujących jednostki terenowe, dwójki tych, którzy będą reprezentować województwo lubuskie na szczeblu centralnym, nastąpiło po przeprowadzeniu pięciu konkurencji. Policjanci, którzy na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym znają się najlepiej, rozpoczęli od sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Szybkość poruszania się z bronią oraz celność policjantów, weryfikowana była przez instruktorów na strzelnicy zielonogórskiej  Gwardii. Po tym etapie uczestnicy turnieju udali się na teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Tam odbyły się kolejne odsłony wzmagań. Między innymi test wiedzy oraz jazda  motocyklem i radiowozem oznakowanym. Sędziowie zwracali uwagę czy wszystkie wytyczne zawarte w regulaminie zawodów są realizowane, przyznając dodatkowe sekundy wszystkim tym, którzy popełniali drobne błędy. Ostatni etap rywalizacji stanowiło kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ul. Waryńskiego i Podgórnej, z którego to zadania policjanci wykazali się bez zastrzeżeń, przyjmując wysokie noty od sędziów.

Rywalizacja o prymat najlepszego policjanta ruchu drogowego  między 15 reprezentantami jednostek terenowych stała na wysokim poziomie. Suma punktów uzyskanych w pięciu rozegranych konkurencjach, pozwoliła jednak  na wyłonienie  dwóch najlepszych, którzy w dniach 24-26 czerwca reprezentować będą garnizon lubuski na arenie krajowej.

Pierwsze miejsce uzyskał policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. asp. Dariusz Sztylka. Od 15 lat w Policji, a od 7 dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, studząc zapały wszystkich tych, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Jak twierdzi służba ta przynosi mu dużo radości, którą potęguje upragniona jazda na motocyklu. Sił i energii, dodaje mu ukochana 9-letnia córka Nikola, która wspiera tatę zarówno w życiu prywatnym, jak i wtedy, kiedy idąc na służbę zakłada charakterystyczną białą czapkę. Do Gdańska pojedzie ze swoim kolegą reprezentującym słubicką jednostkę- Asp. Piotrem Piskunowiczem.

Wszyscy uczestnicy, dzięki dyrekcji WORDU- otrzymali upominki. Zaś I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Sebastian Banaszak wręczył policjantom, którzy uplasowali się na trzech pierwszych miejscach, narody pieniężne. Dziękując uczestnikom za udział podkreślił, że każdy z nich jest zwycięzcą, znajdując się w tym miejscu. Tym, którzy udadzą się na turniej krajowy, życzył powodzenia, które  w powiązaniu z wiedzą policjantów, może uplasować „lubuskie” na najwyższym stopniu podium w Gdańsku.

(KWP w Gorzowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.89 MB)

Powrót na górę strony