Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymanie ds. brutalnego napadu sprzed roku

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci z KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z Hrubieszowa zatrzymali trzeciego ze sprawców brutalnego rozboju. To 37 –letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany na przejściu granicznym. W swoim bagażu miał 3,5 kg bursztynu, który próbował nielegalnie wwieść na teren Polski. Teraz odpowie za przestępstwo rozboju oraz wykroczenie karno – skarbowe.

Kolejny sprawca rozboju, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku w gm. Horodło trafił do policyjnego aresztu. To 37 letni ob. Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został wczoraj na przejściu granicznym w Dorohusku. 37-latek trafił do policyjnego aresztu.

W ubiegłym roku mężczyzna  wraz z dwom swoimi kompanami dokonali brutalnego rozboju na 63-letnim mężczyźnie i jego 60-letniej żonie. Zamaskowani sprawcy weszli do ich domu, a następnie używając przemocy skradli z mieszkania 4 tys. zł, biżuterię i dwa telefony komórkowe o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. Napastnicy zadawali mężczyźnie ciosy pięściami po całym ciele, a następnie uderzając kobietę w twarz kazali jej położyć się na podłodze i krępując jej ręce sznurkiem splądrowali wszystkie pomieszczenia domu.

Do pierwszych zatrzymań doszło na początku tygodnia, wówczas w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i operacyjnych z Hrubieszowa wpadli dwaj obywatele Ukrainy w wieku 30 i 34 lat. Obecnie Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności napadu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12.

Zatrzymany wczoraj 37 latek poniesie dodatkowo odpowiedzialność z kodeksu karno- skarbowego.  W jego bagażu odnaleziono 3,5 kg bursztynu, który usiłował wwieść nielegalnie do Polski.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony