Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za odstąpienie od przetargu oferował od 100 do 150 tys. zł

Data publikacji 15.05.2014

Zarzuty związane z usiłowaniem przeprowadzenia zmowy przetargowej usłyszał przedsiębiorca uczestniczący w przetargu organizowanym przez jeden z namysłowskich urzędów. To efekty pracy śledczych z Namysłowa i Opola. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat więzienia.

Policjanci z Namysłowa uzyskali informacje na temat możliwej próby przeprowadzenia zmowy podczas przetargu na sprzedaż nieruchomości. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania - między innymi zajęli się ustaleniem osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem. W trakcie realizacji tej sprawy namysłowscy kryminalni współpracowali z policjantami z Wydziału Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Śledczy ustalili, że transakcja ma odbyć się 9 maja 2014 roku. Tego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 58-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego. Z ustaleń kryminalnych wynikało również, że mężczyzna w zamian za odstąpienie od przetargu miał oferować jego uczestnikom od 100 do 150 tys. zł.

Po zatrzymaniu 58-letni przedsiębiorca usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania przeprowadzenia zmowy przetargowej. Może mu grozić nawet do 3 lat więzienia. Wobec mężczyzny prokurator zastosował  policyjny dozór.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony