Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże i kradzieże z włamniem usłyszeli 11 zazrutów

Data publikacji 15.05.2014

Strzeleccy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże i włamania na terenie powiatu strzeleckiego. Jeden z zatrzymany usłyszał 11 zarzutów. Policjanci odzyskali m.in. skradziony motorower. Takie czyny zagrożone są karą nawet do 10 lat więzienia.

Strzeleccy policjanci uzyskali szereg informacji o próbach kradzieży oraz kradzieżach i włamaniach m.in. do sklepu spożywczego, baru, budynków kościelnych, samochodów na terenie powiatu strzeleckiego. Do zdarzeń tych dochodziło w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Jak ustalili wówczas śledczy w zainteresowaniu sprawców były w większości: artykuły spożywcze, alkohole, pieniądze, miedziane elementy. Poszkodowani wycenili starty na ponad 16 tys.  złotych.

W wyniku przestępstw zostali poszkodowani także właściciele samochodów. Z pojazdów skradziono między innymi felgi aluminiowe wraz z oponami, radioodtwarzacz, a po włamaniu do baku jednego z samochodów ciężarowych - paliwo. W tym czasie również strzeleckim policjantom zgłoszono również kradzież motoroweru.

Pracujący nad tymi sprawami kryminalnie ustalili, że przestępstwa mogły być dokonane przez tego samego sprawcę. Kryminalni zatrzymali podejrzewanego 31-latka, któremu w miniony piątek (9 maja) przedstawiono 11 zarzutów, do których zatrzymany się przyznał. Policjanci ustalili również, że w dwóch z nich brał udział również 20-latek. Obaj podejrzani są mieszkańcami powiatu strzeleckiego. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy odzyskali część skradzionych przedmiotów.

(KWP w Opolu / mg) 

Powrót na górę strony