Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o napady z bronią

Data publikacji 15.05.2014

Policjanci z Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie dwóch napadów rozbójniczych na sklepy na terenie miasta. W obu przypadkach sprawca groził pracownikom sklepu przedmiotem przypominającym broń palną.

Po raz pierwszy sprawca zaatakował pod koniec stycznia tego roku. Po wejściu na zaplecze małego sklepu wycelował broń w ekspedientkę i zażądał wydania papierosów. Ukradł kilkadziesiąt paczek o wartości prawie tysiąca złotych. Drugiego napadu dokonał w połowie lutego. Kiedy w innym sklepie nie było klientów, grożąc bronią pracującej tam kobiecie, zabrał papierosy o wartości dwóch tysięcy złotych i około 500 złotych.

Mężczyznę zatrzymano na ulicy w centrum Legnicy. W torbie, którą miał przy sobie, policjanci znaleźli kilka replik broni palnej, kajdanki, noże, oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymany mężczyzna może mieć związek z innymi napadami, do których doszło na terenie województwa.

Po zatrzymaniu, 37-letniego legniczanina osadzono w policyjnym areszcie. Jak ustalili funkcjonariusze, w przeszłości był on karany za włamania i przestępstwa rozbójnicze. Obecnie przebywa na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony