Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie urządzeń AlcoBlow

Data publikacji 16.05.2014

Wczoraj w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe burmistrz Tomasz Kucharski i zastępca burmistrza, Jarosław Karcz na ręce Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, podinsp. Jarosława Misztala uroczyście przekazali 4 nowoczesne urządzenia służące do kontroli stanu trzeźwości kierowców. Policjanci z południowopraskiej komendy zaangażowali się wspólnie z urzędem dzielnicy w kampanię „Odpowiedzialny Kierowca”. Dzięki nowym, profesjonalnym alkomatom w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości. Dlatego też otrzymany właśnie sprzęt niewątpliwie ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli kierowców.

Władze samorządowe dzielnicy Praga-Południe od lat bardzo chętnie wspierają wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażują się w działania, popierają przedsięwzięcia, aktywnie uczestniczą w realizacji konkretnych akcji i zadań.

Tak było i tym razem. Samorządowcy i policjanci wspólnie zaangażowali się w kampanię profilaktyczną „Odpowiedzialny kierowca”. Funkcjonariusze z władzami dzielnicy, a szczególnie wydziałem spraw społecznych i zdrowia, realizują założenia edukacyjno-prewencyjne kampanii zarówno podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach, a także w czasie wszelkich imprez plenerowych, pikników, festynów.

I to w ramach prowadzonej kampanii wczoraj w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnych, bardzo skutecznych i praktycznych w użyciu urządzeń służących do pomiaru stanu trzeźwości. Burmistrz Tomasz Kucharski i zastępca burmistrza, Jarosław Karcz wręczyli Komendantowi Rejonowemu Policji Warszawa VII, podinsp. Jarosławowi Misztalowi 4 bezustnikowe alkomaty, które w bezdotykowy sposób, w przeciągu kilkunastu sekund pozwalają określić stan trzeźwości.

Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną otrzymali od samorządowców ulotki i materiały edukacyjne kampanii „Odpowiedzialny kierowca”, które to będą rozpowszechniać wśród mieszkańców na piknikach i festynach oraz przekażą dzieciom i młodzieży na spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych w szkołach.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony