Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawcę pobicia zakonnika

Data publikacji 16.05.2014

Włocławscy policjanci ustalili jednego z mężczyzn podejrzanych o pobicie zakonnika. Przez kilka dni mundurowi ustalali okoliczności i namierzali sprawców tego bulwersującego przestępstwa. Zatrzymanemu 25-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ujęcie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu.

W sobotnie popołudnie (3.05.2014 r.) doszło do bulwersującego zdarzenia. Na terenie dziedzińca klasztornego we Włocławku pobity został jeden z zakonników. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 43-letni franciszkanin, w trakcie odbywającej się mszy zauważył na terenie dziedzińca klasztoru dwóch mężczyzn, którzy pili piwo. Zwrócona przez zakonnika uwaga o niestosowności takiego zachowania najwyraźniej zdenerwowała pijących, bowiem doszło do pobicia 43-latka. Dwaj młodzi mężczyźni pobili zakonnika po czym zbiegli. Franciszkanin z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Całe zdarzenie niezwykle poruszyło mieszkańców miasta.

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli wnikliwe poszukiwania sprawców. Zabezpieczali dowody. Dzięki zapisowi monitoringu miejskich ulic oraz rozpoznaniu przez dzielnicowych udało się ustalić dokładny wizerunek i dane jednego ze sprawców.

Wczoraj (15.05.2014 r.) po godz.13:00 policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Włocławka, którego zatrzymano w miejscu pracy. Mężczyzna nie krył swego zdziwienia. Przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już karany za rozbój.

Dzisiaj (16.05.2014 r.) mężczyzna doprowadzony zostanie do prokuratury rejonowej. Włocławscy policjanci wnioskować będą o jego aresztowanie. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.14 MB)

Powrót na górę strony