Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi ratowali życie

Data publikacji 16.05.2014

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wspólnie ze strażnikiem miejskim uratowali życie 27-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie próbuje utopić się w zbiorniku wodnym znajdującym się na terenie gminy Lubsza. Niezwłocznie po zgłoszeniu, we wskazane miejsce został skierowany patrol.

Sierż. sztab. Michał Kleszcz wraz ze strażnikiem miejskim Andrzejem Wolańskim sprawdzając teren przyległy do zbiornika wodnego zauważyli mężczyznę, który wbiega do wody. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna krzyczał do funkcjonariuszy, że nie chce żyć i mają go zostawić. Zanurzał się coraz głębiej w wodzie. Sierż. sztab. Kleszcz natychmiast wbiegł do wody, zapobiegając tragedii. Mężczyzna cały czas się szarpał i wyrywał. Funkcjonariusze zabrali go na brzeg. Do przyjazdu pomocy medycznej mundurowi nadzorowali zachowanie mężczyzny by zapobiec kolejnej próbie wtargnięcia do wody. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała 27-latka do szpitala.

(KWP w Opolu )

 

Powrót na górę strony