Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na fikcyjnej sprzedaży numizmatów

Data publikacji 16.05.2014

Oszukał kilkadziesiąt osób z Polski i Europy oraz spowodował straty sięgające 40 tys. zł. Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który prowadził fikcyjną sprzedaż monet kolekcjonerskich na aukcjach internetowych. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału zajmującego się Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa na aukcjach internetowych. Policjanci podczas realizacji tej sprawy ściśle współpracowali z portalem Allegro. Jak się okazało, mieszkaniec Wrocławia prowadził fikcyjną sprzedaż monet kolekcjonerskich. Mężczyzna oferował na aukcjach zabytkowe numizmaty. Wartość wystawianych monet sięgała od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, w ten sposób oszukanych zostało kilkadziesiąt osób z Polski i z Europy. Jak wynika z szacunków, oszust wyłudził pieniądze w wysokości 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, gdy policjanci zapukali do jego mieszkania we Wrocławiu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony