Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli rodzącej kobiecie

Data publikacji 18.05.2014

Wczoraj w północnopraskiej komendzie doszło do niecodziennego spotkania. Pani Milena wraz z mężem i dziećmi podziękowała policjantom, asp. Rafałowi Arciszewskiemu i sierż. Sebastianowi Łabowiczowi, którzy - profesjonalnie i szybko - pomogli jej dotrzeć do szpitala. Kobieta była w trakcie porodu.

Była majowa noc. Policjanci z północpraskiej patrolówki, w trakcie służby na Pradze Północ, usłyszeli wołanie taksówkarza, który prosił o pomoc przy przewiezieniu rodzącej kobiety do szpitala. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Na miejscu, przy drzwiach szpitala, jeden z policjantów wybiegł z wózkiem do kobiety, drugi z nich pomógł przejść kobiecie z pojazdu do wózka. Następnie policjanci przekazali rodzącą w ręce personelu. Niedługo po tym urodziła się dziewczynka, która wkrótce skończy roczek.

Wczoraj komendzie na Pradze Północ, w obecności Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI podinsp. Piotra Berenta, pani Milena wraz z mężem i dziećmi podziękowała policjantom za pomoc, mówiąc, że „zachowali zimną krew”. W trakcie przemówienia były wzruszenia i wspomnienia tamtej, niecodziennej sytuacji. Komendant pogratulował policjantom za profesjonalne zachowanie.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony