Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne działania policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 18.05.2014

Opolscy policjanci w sześciu powiatach na terenie województwa przeprowadzili działania związane z trzeźwością kierujących. Funkcjonariusze służbę pełnili przede wszystkim na głównych ulicach miast oraz w okolicach lokali rozrywkowych. Głównym celem policyjnych kontroli było uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom znajdującym się pod wpływem alkoholu.

Opolscy policjanci swoje działania rozpoczęli o godzinie 19:30 w sześciu miastach (Opole, Strzelce Opolskie, Brzeg, Kluczbork, Namysłów, Olesno) na terenie Opolszczyzny. Mundurowi służbę pełnili przede wszystkim na głównych ulicach miast oraz w okolicach lokali rozrywkowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego, wspomagani przez policjantów prewencji,  wyposażeni byli w urządzenia służące do szybkiego badania trzeźwości. Urządzenia dają możliwość przeprowadzenia kontroli dużej ilości kierujących w krótkim czasie, choćby tych stojących na skrzyżowaniu na „czerwonym świetle”.

W Opolu kierowcy mogli liczyć się z takim badaniem między innymi na ulicy Popiełuszki przy dworcu PKP, na Łangowskiego, Ozimskiej i Oleskiej. Szybkie badanie na zawartość alkoholu pozwoliło - w ciągu godziny - przebadać tylko w jednym miejscu ponad 350 kierujących. Celem samej akcji było skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę swojego auta będąc pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla niego samego czy pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg.

Dlatego też opolscy funkcjonariusze prowadzili, prowadzą i prowadzić będą tego typu akcje na terenie naszego województwa. Wszystko po to by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy niejednokrotnie swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

W trakcie nocnych działań policjanci przebadali ponad 3 tysiące kierujących. Niestety 17 z nich pomimo tego, że wypiło wcześniej alkohol, zdecydowało się wsiąść za kierownicę swojego samochodu. Jeden z kierowców był natomiast pod wpływem narkotyków.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony