Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atestacja koni policyjnych

Data publikacji 18.05.2014

Zakończyła się coroczna atestacja policyjnych koni. 7 rumaków z zespołu konnego wydziału prewencji tomaszowskiej komendy z siedzibą w Smardzewicach przeszło pomyślnie testy i otrzymało tzw. atest drugiego stopnia.

Ostatni etap atestacji odbył się 16 maja 2014 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi przy ulicy Pienistej. Zarówno funkcjonariusze, jak i konie pełniący służbę w tej jednostce, musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas atestacji jeźdźcy i konie musieli wykazać się między innymi umiejętnością jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach.

Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jeźdźcy i ich rumaki spisali się na medal – cała siódemka przeszła pomyślnie atestację i otrzymała na najbliższy rok atest II stopnia. Warto dodać, że w tegorocznej atestacji „gościnnie” wystąpiły także konie ze Straży Miejskiej z Łodzi.

(KWP w Łodzi / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.72 MB)

Powrót na górę strony