Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy jeźdźcy wylecieli na Wyspy

Data publikacji 19.05.2014

Dwudziestu jeźdźców konnych poleciało na Wyspy Brytyjskie. Policjanci, strażnicy graniczni i żołnierze będą szkolić się wspólnie z policjantami z Regionu Avon & Somerset.

Rozpoczęła się druga odsłona projektu „Żaden jeździec, który swoją sztukę posiadł należycie, nie ma siebie za doskonałego – międzynarodowa wymiana wiedzy i doświadczeń polskiej i brytyjskiej Policji konnej”. Jest on realizowany przez KWP w Katowicach w ramach Programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Ta „druga odsłona” to wyjazd dwudziestu beneficjentów do partnera projektu – Policji Regionu Avon & Somerset.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone wszystkie jednostki Policji w kraju, w których na co dzień funkcjonują zespoły konne, a także Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Straż Graniczna i Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego.

Jeszcze dzisiaj polscy jeźdźcy dotrą do Bristolu, gdzie podzielą się na trzy grupy, z których jedna zostanie na miejscu, a dwie pozostałe udadzą się do Liverpoolu i Preston - tam spędzą dwa dni na wymianie doświadczeń i umiejętności ze swoimi brytyjskimi kolegami. Następnie cała grupa spotka się w Londynie, gdzie do soboty będą gośćmi Policji Metropolitarnej.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę dotyczącą m.in.: wymagań stawianych kandydatowi na jeźdźca,  czasu przeznaczonego na wyszkolenie, podziału szkolenia ze względu na stopnie trudności czy też zaawansowania, organizacji miejsca szkolenia, a także systemu motywacyjnego  funkcjonariuszy brytyjskiej Policji, którzy na co dzień są jeźdźcami konnymi.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony