Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na pocztę

Data publikacji 19.05.2014

Żyrardowscy policjanci przy współpracy z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali 19-latka podejrzanego o napad na miejscową pocztę. Mężczyzna zaatakował nożem pracownicę poczty, skradł pieniądze i uciekł. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kara do 25 lat więzienia.

Kilka dni temu w powiecie żyrardowskim doszło do napadu na placówkę pocztową. W  miejscowości Radziejowice młody mężczyzna przyszedł na pocztę pod pozorem nadania paczki. Gdy pracownica otworzyła okienko, została przez niego zaatakowana nożem. Napastnik zranił pracownicę poczty i skradł pieniądze, po czym uciekł. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

O tego czasu policjanci Wydziału Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzili intensywne czynności, których głównym celem było ustalenie sprawcy napadu.  W niedługim czasie funkcjonariusze wytypowali podejrzanego i ustalili, gdzie może przebywać.

Żyrardowscy policjanci, wraz z funkcjonariuszami z  Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali go w Warszawie, gdzie uciekł po dokonaniu napadu. 19-latek został zatrzymany. Przedstawiono mu między innymi zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara do 25-lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o osadzeniu 19-latka w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony