Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła od matki chorego chłopaka blisko 40 tys. zł

Data publikacji 19.05.2014

Niepołomiccy policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę, która podawała się za lekarza i pod pretekstem „załatwienia” dla chorego dziecka zabiegów leczniczych wyłudziła od jego rodziny blisko 40 tys. zł. Podejrzana usłyszała zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kobieta podawała się za patomorfologa. Twierdziła też, że jej mąż również jest lekarzem. Kiedy spotkała 49-letnią matkę chorego chłopaka, obiecała  pomoc w ustaleniu m.in. terminu badań specjalistycznych, zabiegów rehabilitacyjnych, oraz pomoc przy zakupie specjalistycznych lekarstw. Jak wynika z wyjaśnień, kobieta pomogła ustalić kilka terminów zabiegów dla chorego 23-latka, jednakże każde pieniądze przekazywane przez jego matkę w kwotach od 200 zł do 2 tys. zł, zabierała dla siebie. W okresie od grudnia 2013 roku do maja br. wyłudziła od zdesperowanej kobiety prawie 40 tys. zł. Jak ustalili policjanci, zatrzymana nigdy nie była lekarzem.

Zatrzymana przyznała się do winy. Usłyszała zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony