Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kradzione ciągniki warte ponad 600 tys. zł

Data publikacji 19.05.2014

Olescy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn, których podejrzewają o pomoc w ukryciu kradzionych ciągników rolniczych o łącznej wartości ponad 600 tys.zł. Śledczy ustalili, że pojazdy zostały skradzione w Holandii. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni z Olesna i Dobrodzienia uzyskali informacje, że na terenie żwirowni w powiecie oleskim może znajdować się ciągnik rolniczy pochodzący z kradzieży. Namiejscu śledczy zabezpieczyli ciągnik, którego wartość oszacowano na około 300 tys. zł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Holandii.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że na jednej z prywatnych posesji w powiecie oleskim znajduje się drugi taki ciągnik, który również został skradziony w Holandii. Łączną wartość obu zabezpieczonych pojazdów oszacowano na 620 tys. zł.

W tej sprawie policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn. Podejrzani to mieszkańcy powiatu oleskiego. Mają 36 i 38 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty związane z pomocą w ukryciu kradzionych pojazdów. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony