Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał grożąc bronią – tymczasowy areszt dla podejrzanego

Data publikacji 19.05.2014

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny ustalonego i zatrzymanego przez legnickich policjantów, a podejrzanego o usiłowanie napadu w zakładzie złotniczym. Mężczyzna podejrzewany jest także jeszcze o co najmniej dwa inne napady rabunkowe na sklepy. We wszystkich wymienionych przypadkach, sprawca groził pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec 37 – letniego mieszkańca Legnicy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyzna został zatrzymany przez legnickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Zatrzymany usłyszał już zarzut usiłowania napadu rabunkowego w zakładzie złotniczym na terenie powiatu jaworskiego, z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Do zdarzenia tego doszło pod koniec kwietnia br.

Mężczyzna jest też podejrzewany o dwa inne napady rabunkowe na sklepy, do których doszło w styczniu i lutym br., na terenie Legnicy. W obu tych przypadkach, sprawca również groził pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną. Mężczyznę zatrzymano na ulicy w centrum Legnicy. W torbie, którą miał przy sobie policjanci znaleźli kilka replik broni palnej, kajdanki, noże, oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymany mężczyzna może mieć związek z jeszcze innymi napadami, do których doszło na terenie województwa dolnośląskiego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony