Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla trzech kobiet podejrzanych o zabójstwo

Data publikacji 19.05.2014

Chorzowscy policjanci zatrzymali trzy kobiety podejrzane o zabójstwo 83-letniego mężczyzny. Na wniosek śledczych, zostały już one tymczasowo aresztowane. Podejrzanym grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony piątek w kamienicy przy ul. 11-go Listopada w Chorzowie. W mieszkaniu pielęgniarka środowiskowa znalazła ciało 83-letniego mężczyzny. Kobieta wezwała na miejsce lekarza a także Policję. Po przyjeździe na miejsce mundurowi stwierdzili, że doszło do zabójstwa. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Na bazie zgromadzonego materiału i w trakcie przeprowadzonego rozpoznania, ustalono faktyczny przebieg zdarzenia.

Śledczy zatrzymali siedem osób. Wśród nich znalazły się trzy kobiety, którym na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostały przedstawione zarzuty zabójstwa. Dwie z nich - 39 i 35-latka były już wcześniej karane. Decyzją sądu zostały one tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Grozi im teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony