Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym

Data publikacji 20.05.2014

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi członkom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymanym przez policjantów CBŚ. U podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki w różnej walucie, narkotyki, mienie należące do podejrzanych, a także pochodzące z przestępstw oraz broń palną i gazową z amunicją, w tym jednostkę broni z tłumikiem. Wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w wyniku przeprowadzonej realizacji, wymierzonej w osoby podejrzewane o przestępstwa kryminalne i ekonomiczne, zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Działania przeprowadzono we Wrocławiu oraz kilku innych miastach województwa dolnośląskiego i opolskiego. Do zatrzymań doszło w miejscach zamieszkania podejrzanych lub w wynajmowanych przez nich mieszkaniach.

U zatrzymanych osób, trudniących się m.in. przestępczością narkotykową, czy oszustwami, a także podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji, zabezpieczono m.in. znaczną ilość gotówki w różnej walucie, narkotyki, mienie należące do podejrzanych, a także pochodzące z przestępstw oraz broń palną i gazową z amunicją, w tym jednostkę broni z tłumikiem.

Wobec pięciu zatrzymanych osób, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W stosunku do pozostałych osób zatrzymanych w tej sprawie prokuratura zastosowała zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Obecnie policjanci i prokuratura w ramach prowadzonego śledztwa w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z przestępczą działalnością grupy. Zatrzymani byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. Teraz za czyny, o które są podejrzani grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film Uderzenie CBŚ w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym

Pobierz plik Uderzenie CBŚ w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym (format mp4 - rozmiar 8.5 MB)

Powrót na górę strony