Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 300 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 21.05.2014

Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone prawie 60 tys. zł, a do tego 82 pudła wypełnione papierosami po około 3700 sztuk w każdym, co łącznie daje 303 tys. 400 sztuk nielegalnych papierosów - oto wynik interwencji podjętej przez wywiadowców oraz czynności, które później kontynuowali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. 28-letni Adam B. i 30-letni Robert A. odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe, już usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze po 50 tys. zł grzywny każdy.

W samo południe wywiadowcy przejeżdżali przez jeden z parkingów przy centrum handlowym. W pewnym momencie zwrócili uwagę na fakt, że dwaj mężczyźni siedzący w audi na widok mundurowych błyskawicznie włączyli silnik w samochodzie i z piskiem opon odjechali.

Czujni funkcjonariusze od razu postanowili sprawdzić, jaki był powód tak gwałtownej reakcji. Podjęli interwencję. Zatrzymali samochód kilka przecznic dalej. Po chwili wszystko było już jasne.

Najpierw stróże prawa zauważyli, jak pasażer, 30-letni Robert A. chowa coś pod dywanikiem. Były to naklejki markowych papierosów. Mężczyźni nie umieli wytłumaczyć skąd je mają i do czego im służą. Policjanci wykonywali dalej swoje czynności. Kierowca, w bieliźnie ukrywał gotówkę w kwocie 11 tysięcy 200 złotych. Obaj dysponowali licznymi telefonami komórkowymi, dokumentami i kluczykami różnych samochodów. Jedno z aut stało zaparkowane nieopodal. 28-letni kierowca otworzył go, a tam wywiadowcy od razu wyczuli silną woń wyrobów tytoniowych. Znaleźli i zabezpieczyli 82 pudła wypełnione po brzegi papierosami, w każdym po około 3700 szuk, co łącznie dało liczbę 303 tysięcy 400 sztuk. Wyroby tytoniowe nie były w żaden sposób oznaczone, nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Dodatkowo policjanci ujawnili gotówkę w kwocie 47,790 złotych.

W dalszych czynnościach wzięli również aktywny udział powiadomieni o wszystkim  policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Po zakończeniu gromadzenia i kompletowania materiałów dowodowych przedstawili 28-latkowi i 30-latkowi zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali karze grzywny po 50 tysięcy złotych każdy. Wartość strat na jaki został narażony Skarb Państwa to kwota rzędu 232 tys.zł.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony