Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w mieszkaniu

Data publikacji 21.05.2014

Blisko 6 tys. sztuk papierosów, 16 l spirytusu oraz prawie 5 kg tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli wałbrzyscy policjanci. Towar znaleźli w jednym z mieszkań na terenie miasta. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali podejrzaną, której grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się towar bez wymaganych znaków akcyzowych. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie ujawnili i zabezpieczyli prawie 6.000 sztuk papierosów, 16 litrów spirytusu oraz blisko 5 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Właścicielką produktów bez banderoli okazała się 55-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która podczas przesłuchania przyznała się do ich posiadania. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby na nielegalnym procederze ponad 15 tysięcy złotych.

Za posiadanie takiej ilości nielegalnego towaru grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony