Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 240 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 21.05.2014

Policjanci z Komisariatu w Witkowie zatrzymali dwie osoby, które w swoim samochodzie przewoziły 240 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa mógł ponieść z tego tytułu straty wynoszące prawie 240 tys. zł. Teraz za popełnione przestępstwo karno-skarbowe mężczyźnie i kobiecie grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 18 maja br. w godzinach rannych na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. Policjanci z Komisariatu w Witkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem renault. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w bagażniku samochodu dwanaście worków, w których było 240 kg wysuszonego i pociętego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna i podróżująca z nim kobieta tłumaczyli stróżom prawa, że to wypożyczony samochód, a przewożony tytoń nie należy do nich. O nietypowym odkryciu policjanci powiadomili funkcjonariuszy Izby Celnej w Poznaniu. Działalność 42-latka i towarzyszącej mu pasażerki mogła uszczuplić Skarb Państwa na kwotę prawie 240 tysięcy złotych. Zatrzymanych po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego zwolniono.

Teraz za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony