Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania sportowe krośnieńskich policjantów

Data publikacji 21.05.2014

Krośnieńscy policjanci w maju zmagali się z wyzwaniami biorąc udział w trzech imprezach sportowych. Podczas wszystkich występów odnosili sukcesy i zdobywali laury reprezentując Komendę Miejska Policji w Krośnie.

3 maja w chorzowskim parku odbyła się V edycja biathlonu IPA. W zawodach wzięło udział 64 przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, jak i jednostek specjalnych. Z krośnieńskiej policji w zawodach udział wzięło pięcioro funkcjonariuszy w tym jeden emeryt policyjny.

Zawodnicy mogli wykazać swoją wytrzymałość i szybkość w biegu z przeszkodami na 6 kilometrów. W trakcie biegu po każdej 2 kilometrowej pętli sprawdzali celność swojego oka strzelając po 10 strzałów do tarczy z broni krótkiej (Glock 17) i długiej (AKMS kałasznikow). Po biegu i strzelaniu każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych (pchnięcie kulą i skok w dal z miejsca) oraz wojskowej (rzut granatem na celność). Łączna suma wyników decydowała, kto jest zwycięzcą. Krośnieńską jednostkę reprezentowali st. sierż. Beata Raus, asp. sztab. Józef Urbański, asp. sztab. Dariusz Gałuszka, st.asp Wiktor Urban i st. asp. Dariusz Pasterczyk. W klasyfikacji kobiet na drugiej pozycji uplasowała się Beata Raus. Natomiast w kategorii mężczyzn IPA powyżej 35 lat na 9 pozycji uplasował się Dariusz Pasterczyk, tuż za nim Wiktor Urban, Józef Urbański i na 17 miejscu Dariusz Gałuszka.

Najlepszym strzelcem zawodów został Dariusz Pasterczyk broniąc ubiegłoroczny tytuł najlepszego strzelca.

11 maja dwóch policjantów krośnieńskiej komendy asp. sztab. Józef Urbański i st. asp. Dariusz Pasterczyk wzięli udział w maratonie Roztoczańskim, którego niezaprzeczalnym atutem jest transgraniczny charakter. Bieg rozpoczął się w Lubaczowie i zawodnicy zmierzali do mety w Jaworowie na Ukrainie. To jedyny bieg maratoński, w trakcie którego przekracza się zewnętrzną (wschodnią) granicę Unii Europejskiej. W tym roku po raz pierwszy przez przejście graniczne Budomierz - Hruszew. Większa część trasy (ponad 30 km) znajduje się na terytorium Ukrainy. Daje to możliwość poznania, jak żyją nasi wschodni sąsiedzi. Na trasie zawodnicy spotkali się z wielką serdecznością i życzliwością kibiców.

Kolejnym ekstremalnym startem policjantów był maraton w Sielpi w ubiegły weekend. Trasa maratonu biegła leśnymi drogami przez takie miejscowości jak Piekło i Niebo. Na starcie stanęli asp. sztab. Józef Urbański,  asp. sztab. Dariusz Gałuszka, st.asp. Wiktor Urban i st.asp Dariusz Pasterczyk. Pogoda tego weekendu nie rozpieszczała zawodników. W strugach ulewnego deszczu wszyscy szczęśliwie dotarli do mety maratonu.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony