Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Włocławka nagrodzeni

Data publikacji 21.05.2014

Policyjna służba bywa nieprzewidywalna. Czasami to długie tygodnie pracy nad ustaleniem sprawcy przestępstwa, czasami to natychmiastowe działania ratujące ludzkie życie. Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wręczył nagrody i złożył podziękowania dla policjantów, którzy uratowali dwoje starszych ludzi z płonącego budynku oraz tym, którzy skutecznie przyczynili się do rozwikłania sprawy pobicia zakonnika.

Maj to miesiąc, w którym policjanci pracowali nad wydarzeniami szczególnie poruszającymi mieszkańców Włocławka.

Na początku miesiąca, na terenie klasztornego dziedzińca pobity został jeden z zakonników. Dwóch sprawców, którzy spożywali alkohol na terenie dziedzińca w „odwecie” na zwrócona im uwagę pobiło 43-letniego zakonnika. Na skutek zdarzenia poszkodowany trafił do szpitala. Policjanci przez kolejne dni pracowali nad ustaleniem sprawców. Przesłuchiwali świadków, zbierali materiały dowodowe, przeglądali zapisy monitoringu miejskiego. To były dni żmudnej i skrupulatnej pracy, która przyniosła efekty. Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Praca ta została doceniona i wyróżniona. Wczoraj kryminalni odebrali zasłużone nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Kolejne dni, to kolejne wydarzenia obfitujące w mocne przeżycia.

Dwóch policjantów z komisariatu w Brześciu Kujawskim, sierż.sztab. Dawid Roj i sierż.sztab. Michał Skrzypiński, rozpoczęło swoją nocną służbę. Nic nie zapowiadało, że będzie ona niecodzienna. W czasie patrolu zauważyli płonący budynek. Reakcja była natychmiastowa. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu przebywa dwoje starszych ludzi. Nie zważając na ryzyko policjanci wyprowadzili z budynku 74-letnia kobietę i 78-letniego, niepełnosprawnego mężczyznę, ratując im w ten sposób życie. To za ten akt odwagi i determinacji policjanci zostali wyróżnieni przez Szefa kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony