Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaskie Eliminacje do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Data publikacji 22.05.2014

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zwyciężyli Wojewódzkie Eliminacje do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem natomiast na trzecim miejscu podium uplasowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowali Wojewódzkie Eliminacje do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do udziału w przedsięwzięciu przystąpiło 26 ratowników policyjnych z 13 Komend Miejskich/Powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwała komisja w skład, której wchodził wykwalifikowany ratownik, koordynator ratownictwa medycznego Państwowej Straży Pożarnej województwa podlaskiego oraz funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Turniej składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej części funkcjonariusze sprawdzali swoją wiedze teoretyczną podczas testu wiedzy. W tej konkurencji najlepszymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Do kolejnych zmagań policjanci przystępowali w dwuosobowych drużynach. W konkurencji dotyczącej udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie, który spadł z wysokości przy pracach remontowych najlepszymi okazali się funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

I miejsce – funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku,

II miejsce – funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem,

III miejsce – funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Puchary i dyplomy wraz z serdecznymi gratulacjami zwycięskim drużynom wręczył I Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce będzie reprezentowała województwo podlaskie na II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku jeszcze w czerwcu bieżącego roku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony