Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Opolszczyzny wrócili z medalami

Data publikacji 22.05.2014

Asp. Edward Dramski policjant strzeleckiej komendy od kilku lat biega z profesjonalistami oraz amatorami tego sportu. Wystartował w Bielsku-Białej w 22. Biegu Fiata na dystansie 10 kilometrów. Wśród policjantów był najlepszy - zdobył medal. Rywalizował z ponad 1 000 zawodników z Polski i świata.

18 maja w 22. Biegu Fiata w Bielsku-Białej wzięli udział policjanci z całej Polski, w tym dwóch z Opolszczyzny. Na starcie stanęło ponad 1 000 zawodników. Byli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, nie tylko z kraju, ale też z Kenii, Austrii, Irlandii, Włoch, Hiszpanii. Wielu z tych biegaczy startowało w najważniejszych imprezach światowych, w tym w Igrzyskach Olimpijskich. Trasa na dystansie 10 kilometrów przebiegała głównymi ulicami miasta.
 
Na mecie „Biegu Policjantów” w kategorii M40, jako pierwszy pojawił się reprezentant strzeleckiej komendy Edward Dramski. Drugi na mecie „zameldował się” Ryszard Głuszek, który pełni służbę w Wydziale Konwojowym KWP w Opolu. To już kolejny start z sukcesem naszych policjantów.

Asp. Edward Dramski niejednokrotnie brał udział w maratonach organizowanych w Polsce i poza granicami naszego kraju np. w Macedonii, czy w Kosowie - będąc na misji (3. miejsce). Brał również udział w 23-kilometrowym Marszu Duńskim, gdzie zgodnie z regulaminem udział w marszu bierze się w umundurowaniu ćwiczebnym, butach bojowych, niosąc wyposażenie służbowe: broń, kamizelkę kuloodporną, plecak, którego waga podczas zawodów musi przekraczać 10 kg.

Pomimo, że bieganie to tylko jego hobby, sposób na odprężenie, zrelaksowanie oraz forma dbania o zdrowie - staje do rywalizacji z najlepszymi biegaczami i zdobywa kolejne medale.
 
(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony